Tõstuki rehvid on varustuse jaoks väga olulised. Kulumise ja muude probleemide korral tuleks neid õigeaegselt käsitleda. Vastasel juhul võib kogu varustus kergesti kasutuskõlbmatuks muutuda.
Tõstuki rehvidel on vastav rehvirõhu väärtus. Kui rehvirõhk on standardväärtusest madalam, suureneb rehvi radiaalne deformatsioon, mis põhjustab mõlemal küljel liigset läbipainet, nii et rehvivõra kaks külge on maandatud, rehvi külje sisesein on kokku surutud, rehvi välimise külje on pinges ja rehvinöör rehvi kehas tekitab suuri deformatsiooni ja vahelduvaid pingeid.
Perioodiline kokkusurumise deformatsioon põhjustab tagastusnööril aegumise kahjustusi, suurendab rehvi nöörikihi ja rehvi ning maapinna vahelist suhtelist libisemist, suurendab hõõrdumisel tekkivat soojust, suurendab järsult rehvi temperatuuri, vähendab kummi tõmbetugevust, lõdvendab nööri ja osaliselt delaminatsiooni ning põhjustab takistuste ilmnemisel ja mõjutamisel rehvi lõhkemist.
Ebaühtlane surve turvisele põhjustab tugevat kulumist õlal, mille tulemuseks on “sillaefekt”. Turvis on kas hambuline või laineline. Rehvimustri nõgusat osa on lihtne põimida teenaeltesse ja kividesse, põhjustades mehaanilist kahju. Rehvi veeretakistus ning ka kütusekulu suureneb.
Kui rehvirõhk on suurem kui standardväärtus, maandatakse rehvivõra keskosa, vähendatakse rehvi ja tee vahelist kontaktpinda, suurendatakse ühiku pindala koormust ja suurendatakse rehvivõra keskel olevat kulumist. Rehvijuhe on üle pingutatud, rehvijuhtme stress suureneb ja rehvijuhtme väsimise protsess kiireneb, põhjustades juhtme purunemise, mille tulemuseks on rehvi varajane lõhkemine.
Sõiduki kiiruse suurenedes, suureneb teatud koormusega rehvirõhu korral rehvi deformatsiooni sagedus, karkassi vibratsioon ning rehvi ümbermõõduline ja külgsuunalien moonutus (moodustades staatilise laine). Hõõrumisel tekkiv soojus ühiku aja jooksul suureneb ja rehvitööomadused vähenevad, isegi kardinakiht puruneb ja turvis koorub maha, kiirendades rehvi kulumist ja kahjustusi.
Kui rehv on määrde-, happe- ja leelisainetega korrodeerunud ja pikka aega kõrgel temperatuuril, muutuvad rehvi füüsikalised ja keemilised omadused, kandevõime väheneb oluliselt ja rehvi on ka lihtne kasutada. Lisaks kannatab õliga korrodeerunud rehv õhutihenduskihi ploki koorimise käes, rehvi avamisel maha kukkuvat väikse ala kummi ja kummipaela eraldamist kummist. Kuna paik ei sobi kokku õliga täidetud kummiga, isegi kui rehvi vigastus on väike, on parandamise võimalus kadunud.
Teeoludel on suur mõju ka rehvi kasutusajale, mis mõjutab rehvi ja maapinna vahelist hõõrdumist ning rehvi dünaamilist koormust. Lisaks kiireneb ka rehvide kulumine, kui nende kasutamisel ei pöörata tähelepanu mõistlikule kollokatsioonile ja korrapärasele pöörlemisele, mille tulemuseks on rehvide ebaühtlane kandevõime.